G Livelab Tampere

Tulevat tapahtumat

Heinäkuu

PE 19.07
The 69 Eyes
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
LA 20.07
Värttinä + Eve Crazy & Mar Yo
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL
PE 26.07
Verneri Pohjola: Exotic Matter
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL
LA 27.07
22-Pistepirkko
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL

Elokuu

PE 02.08
Wanhankaupungin Juhla: Petri Tamminen, Helena Juntunen, Eveliina Kytömäki
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
TI 06.08
Huojuu elämän puu - Tampereen Teatterikesän TelttaLab
Aika: 18:00
Ikärajaton
URL
TI 06.08
Maria Ylipää & Marzi Nyman
 - Tampereen Teatterikesän TelttaLab
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
KE 07.08
Kaj Chydeniuksen lauluja - Tampereen Teatterikesän TelttaLab (lisäkonsertti)
Aika: 15:00
Ikärajaton
URL
KE 07.08
Kaj Chydeniuksen lauluja - Tampereen Teatterikesän TelttaLab
Aika: 18:00
Ikärajaton
URL
KE 07.08
VIMMA
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
TO 08.08
Ritva Oksanen – Ylistys elämälle - Tampereen Teatterikesän TelttaLab
Aika: 18:00
Ikärajaton
URL
TO 08.08
Antti Autio (soolo) - Tampereen Teatterikesän TelttaLab
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
PE 09.08
Anna Murtola – La Tierra Blanca - Tampereen Teatterikesän TelttaLab
Aika: 18:00
Ikärajaton
URL
PE 09.08
Tuula Amberla & Pieni jazzorkesteri - Tampereen Teatterikesän TelttaLab
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
LA 10.08
Murha kahdelle - Tampereen Teatterikesän TelttaLab
Aika: 18:00
Ikärajaton
URL
PE 16.08
Kissa + Rohkeat kuvat
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL
LA 17.08
G Livelab Tampere 5 vuotta! - Tuomo & Markus feat. Linda Fredriksson, Pekko Käppi + Yllätysvieras
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
KE 21.08
Pekka Pohjolan ikuiset sävelet – Jukka Iisakkila, Seinäjoen kaupunginorkesteri etc.
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
TO 22.08
The Stance Brothers
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
PE 23.08
Shadowplay
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
LA 24.08
Kumma Heppu & Lopunajan Voidellut: Vain tuuli tänne jää (levyjulkkarit)
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL
PE 30.08
Mato Valtonen & Jore Marjaranta Band plays Rock’n’Roll + Tumppi Varonen (soolo)
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL
LA 31.08
Utopianisti (levyjulkkarit) + Njet Njet 9
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL

Syyskuu

KE 04.09
Samae Koskinen (soolo) & Henrik Illikainen (Tiisu-show)
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
PE 06.09
Osmo Ikonen: OI (levyjulkkarit)
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL
LA 07.09
Love Is Punk Fest: Juustopäät, Likaiset pikkarit, Rasvamaksa
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL
KE 11.09
Fantasy Folk: Venla Ilona Blom + Maija Kauhanen
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
TO 12.09
Mortality Vol. II + Matti Salo Quartet
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
PE 13.09
Smalltime Players: Edu Kettunen, Mika Kuokkanen, Johanna Iivanainen ja Mikko Iivanainen
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL
KE 18.09
Christopher Paul Stelling (US) + Matti Johannes Koivu
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
TO 19.09
Mikko Sarvanne Garden + Kadri Voorand (duo)
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
LA 21.09
Rosita Luu (levyjulkkarit) + Ninni Forever Band
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL
KE 25.09
12 Points Festival 25.9.
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
TO 26.09
12 Points Festival 26.9.
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
PE 27.09
12 Points Festival 27.9.
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL
LA 28.09
12 Points Festival 28.9.
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL

Lokakuu

LA 05.10
Tampere Filharmonia esittää: Rytmit ilman rajoja / Rhythms Without Borders
Aika: 14:00
Ikärajaton
URL
LA 05.10
Grande Mahogany + Rosettes
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
KE 09.10
Mary Lattimore (US)
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
PE 11.10
Hassan Maikal (levyjulkkarit) + Biniyam
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
LA 12.10
Suistamon Sähkö + Tuhka
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL
TI 15.10
Sunna Gunnlaugs Trio (IS)
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
TO 17.10
Joose Keskitalo: Luoja auta & Kaupungin puristuvat puristimissa
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
PE 18.10
Joose Keskitalo & Kolmas maailmanpalo
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
LA 19.10
Joose Keskitalo & The Mystic Revelation of Teppo Repo (levyjulkkarit)
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL
TO 24.10
The Kinky Thing plays Kingston Wall: II
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
PE 25.10
Yrjänä (levyjulkkarit) + Figaro
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
LA 26.10
Ylva Haru: Perhosten valtakunta
Aika: 15:00
Ikärajaton
URL
LA 26.10
Michael Monroe Solo Acoustic
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL

Marraskuu

LA 02.11
Screaming Thunders plays CCR & J.C. Fogerty
Aika: 21:30
Ikärajaton
URL
SU 03.11
John Paul White (US)
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
TO 07.11
Pekka Ruuska + Aleksanteri Hakaniemi
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
PE 08.11
Aili Ikonen
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
LA 09.11
Anneli Saaristo: La Dolce Diva -juhlakonsertti
Aika: 14:00
Ikärajaton
URL
LA 09.11
Jukka Nousiainen Trio + Amuri
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
KE 13.11
Scottish Music Night: FARA + The Langan Band
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
TO 14.11
Ne Lintuizet (Pekko Käppi, Kielo Kärkkäinen, Laura Moisio, Lauri Myllymäki)
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
LA 16.11
Cyrille Aimée (FR/US) & UMO Helsinki Jazz Orchestra
Aika: 20:00
Ikärajaton
URL
TO 21.11
Eva Louhivuori: Kaikki kauniit sanat (levyjulkkarit)
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
PE 22.11
Viikate: Hiljainen kiertue
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
KE 27.11
Heikki Hela - "Kaikista kaikkein" -30-vuotisjuhlakonsertti
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
TO 28.11
Tampere Big Band & Maja Mannila
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL

Joulukuu

TO 05.12
Pekka Laine & The Enchanted (levyjulkkarit) + Tinyhawk & Bizarro
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL
PE 06.12
Saimaa
Aika: 21:00
Ikärajaton
URL
KE 11.12
The Ukulele Orchestra of Great Britain (UK)
Aika: 20:30
Ikärajaton
URL
SU 15.12
Jasper Høiby - 3Elements (DK/KR/NL)
Aika: 19:00
Ikärajaton
URL